Envol Portal

Jakim sposobem zainicjować przygodę z tuningiem aut?


Zwiększenie mocy i właściwości jezdnych pojazdu to częste oczekiwania zapalonych miłośników. Z pomocą ku temu nadchodzi chiptuning, a efekty tej przeróbki będą dostrzegalne nie jedynie na wykresie z hamowni, jednakowoż także w czasie jazdy pojazdem, jaki da użytkownikowi oryginalne możliwości.

Do jakiej mocy wolno zwiększyć parametry samochodu za sprawą samego chiptuningu?

Chociaż możliwości podniesienia ilości koni mechanicznych za sprawą tej modyfikacji są wybitnie znaczące, nie wiąże się to jednakże z rozsądkiem. Chociaż mocy przenigdy za mało, wypada liczyć się z tym, że nie można z tym przesadzić, ze względu na to, że silnik ma prawo ulec uszkodzeniu. Żeby modyfikacja pozostała przeprowadzona w prawidłowy sposób, w pierwszej kolejności trzeba uczynić obecną wydajność i sprawność silnika. Jeśli istnieją jakiekolwiek usterki, trzeba je wykluczyć, po czym po raz kolejny uczynić wydajność pojazdu na hamowni. Fachowy specjalista powinien dopiero dziś przejść do rzeczy oraz precyzyjnie podwyższyć moc silnika w taki sposób, by nie był on nadto przeciążony.

Co, jeżeli moc pojazdu bez ustanku jest nazbyt niska?

Jeżeli klientowi nie wystarcza podniesienie mocy pojazdu na poziomie blisko 5-10%, powinien wprowadzić inne ponadprogramowe modyfikacje jak np. intercooler, turbosprężarka lub filtr stożkowy. Wtedy możliwości pracy silnika będą wyższe. Wobec tego specjalista będzie w stanie zwiększyć moc silnika jeszcze znacznie bardziej. Należy niemniej jednak pamiętać, że w parze ze zwiększaniem mocy pojazdu, powinno iść też jego wyhamowywanie. Stąd, jeżeli użytkownik chce o wiele zwiększyć jego moc, ma obowiązek liczyć się także z pobocznymi kosztami powstającymi z wymiany choćby wentylowanych tarcz hamulcowych, zacisków czy także klocków.
Co zapewnia chiptuning?
Wzrost mocy pojazdu to pokaźniejsza dynamika i lepsze przyspieszenie pojazdu, które zapewnia pokaźniejsze bezpieczeństwo choćby w trakcie wyprzedzania, które to trzeba wykonać jak najszybciej. Akcesoryjnym pozytywem tej modyfikacji jest również szansę rozerwania się na torze i sprawdzenia możliwości pojazdu. Więcej na https://synektune.pl