Envol Portal

Czym jest profesjonalna usługa monitorowania portali internetowych?


Źle funkcjonująca witryna internetowa będzie przynosić straty, więc należałoby ulokować finanse w monitoring dostępności stron internetowych. Ograniczenia dostępu dla Użytkowników internetu mogą przekładać się na to, że szybko znajdą oni alternatywę w konkurencyjnym środowisku internetowym. Tracić można w ten sposób nowych użytkowników, lub kontrahentów.

Inwestując w monitoring działania stron www, można korzystać z dostępu do szeregu działań, których celem jest zapewnienie stałej dostępności do strony. Przedsiębiorstwo MonitWeb jest w stanie zapewnić całodobową kontrolę sposobu wyświetlania się portalu internetowego.W ten sposób wolno ograniczyć sytuacje, gdy odwiedzający stronę nie będą mogli skorzystać z jej zasobów. Jak podkreślają badania przeprowadzone przez Google nawet 4/5 Internautów nie powraca na domenę internetową, czy do punktu sprzedaży internetowego, z którego nie są usatysfakcjonowani. Brak dostępu do portalu internetowego, który się wydłuża to utrata możliwych do zdobycia dochodów.

Jakim sposobem zadbać o porządne wyniki witryny wykorzystując monitoring dostępności?

Największym problemem jest brak dojścia do strony, który trwa parę dni. Jednakże nawet kilka godzin, podczas jakich portal internetowy nie będzie się wczytywał, będzie kłopotem dla firm.

Konsumenci nie będą w stanie:
– przejrzeć oferty,
– złożyć zamówienia,
– dokończyć proces kupna artykułów.

Korzystając z usługi MonitWeb, jaką jest monitoring dostępności stron internetowych, wolno całkowicie wyeliminować sytuacje, kiedy strona internetowa będzie nieosiągalna dla Użytkowników internetu. Na dodatek kontrolowana jest funkcjonalność, lub wydajność serwisu internetowego. Stałemu monitorowaniu podlega pomiędzy innymi to, jak działają serwery. Gdy witryna internetowa wolno się ładuje, wówczas powodować to będzie niezadowolenie internautów. Firmy mogą utracić pozytywny wizerunek marki. Każda witryna internetowa ma okazję tracić zasięgi. Bezproblemowy dostęp do wiadomości w sieci staje się dla użytkowników kluczowy.

Wobec tego monitoring dostępności stron internetowych jest w stanie przeciwdziałać:
– stratom pieniężnym,
– słabszej pozycji witryny w wyszukiwarce Google,
– ujemnemu postrzeganiu marki,
– obawom przed zrealizowaniem transakcji ze względu na postrzeganie bezpieczeństwa strony,
– przerwom w dostępie do informacji.

Co jest realizowane w ramach monitorowania witryn WWW?
W jednostce gospodarczej MonitWeb realizowany jest stały monitoring, co jest procesem kontrolnym, jaki zezwala błyskawicznie reagować na awarie kłopoty z ładowaniem się witryny. Kiedy portal przestaje porządnie funkcjonować, w owym czasie awaria jest momentalnie zgłoszona. Kontrahenci otrzymują informacje dotyczące tego, jak długo trwała oraz kiedy miała ona miejsce. W ten sposób monitoring działania stron www na bieżąco dostarcza drogocenne wiadomości, jakie są kluczowe z punktu widzenia prawidłowej oraz prędkiej reakcji. Dodatkowo korzystać wolno z rozbudowanych statystyk. Pozwala to pomiędzy innymi śledzić zadania Cron, a także to jak faktycznie działają. Unikać można sytuacji, w której rozmaite procesy potrzebne dla prawidłowego funkcjonowania serwisu internetowego, przestają spełniać swoją funkcję. Wobec tego inwestycja w monitoring działania stron www to świetny sposób na ograniczenie możliwych do wystąpienia strat finansowych. W ten sposób biznes w Internecie można prowadzić bardziej skutecznie. Zarejestruj się na monitweb.pl