Envol Portal

Czy naprawa samochodu za każdym razem musi być kosztowna?


Naprawa auta niejednokrotnie bywa droga. Koszty potrafią być zwłaszcza wysokie przy kupnie oryginalnych podzespołów do elitarnych marek. Na szczęście niektóre elementy jak kompresor mercedes, miech bmw czy sprężarka audi, są możliwe do zregenerowania, co znacznie obniża koszt remontu.
Regeneracja kompresorów
Chociaż najłatwiejszy sposób naprawy uszkodzonego pojazdu to wymiana pojedynczych detalów na oryginalne, to nie jest to drobny wydatek. Nie każdy ma prawo sobie zatem na to zezwolić, wskutek tego wiele podzespołów samochodowych jak kompresory, są możliwe do regeneracji, po czym posłużyć mogą jeszcze parę solidnych lat. Przykładowo miechy, jakie jakiś czas temu zastąpiły metalowe sprężyny w zawieszeniu, działają na zasadzie poduszki pneumatycznej. Zatem istotnym elementem takiego zawieszenia jest kompresor, zwany też sprężarką. Kompresor pobiera powietrze z atmosfery i sprężając je do nawet 20 barów, daje szansę regulacji prześwitu zawieszenia przez zmianę ilości atmosfery w układzie. Jest to nowoczesne oraz doskonałe rozwiązanie w elitarnych pojazdach, ale niestety jego naprawa jest droga.
Z jakiego powodu nie należy zwlekać z remontem auta?
Odwlekanie naprawy samochodu na następnie choćby ze względu na brak środków to niezmiernie zły pomysł. Nie dość, że felerny pojazd stanowi ryzyko dla życia oraz zdrowia kierującego, przechodniów oraz innych członków ruchu drogowego, to popsuty detal przyczynia się wielokrotnie do szybszego zużywania czy też uszkodzenia innych detalów. Ta zależność dotyczy chociażby miechów, które bywają nieszczelne. Jeśli usterka nie zostanie wyeliminowana na czas, może dojść do kompletnego zniszczenia kompresora. Gdy któryś z miechów jest uszkodzony, kompresor na skutek uciekającego powietrza jest zobligowany pracować cały czas, ażeby utrzymać trafną ilość powietrza w układzie, co prowadzi do jego przegrzewania oraz zatarcia. Zanim wobec tego ktoś zdecyduje kierować się popsuty pojazd, powinien prawidłowo przemyśleć, jakie mogą być tego efekty. Co poniektóre z korporacji przyjmują uszkodzone elementy do regeneracji, a w zamian za niższą dopłatą, żeby uniknąć długiego wyczekiwania na części, dają zregenerowany już szczegół od innego takiego pojazdu. Więcej na http://regeneracja-airmatic.pl